Zasloni za stolove (također poznati kao pregrade za stol) su pregrade pričvršćene na stolove kako bi se osigurala razina privatnosti između zaposlenika. Ovi sustavi obično su popularni u situacijama za radnim stolom, budući da nude privatnost bez razine izolacije koja se često javlja s postavljanjem kabine. Omogućuju podjelu između stolova i mogu se jednostavno skinuti ili promijeniti. Pružanje fleksibilnog rješenja za pregradu u slučaju promjene rasporeda vašeg ureda ili situacije na stolu. Ovisno o materijalu od kojeg su izrađeni, akustični zasloni za stolove također mogu smanjiti buku među stolovima. Pružanje boljeg, produktivnijeg okruženja.
Akustični paravani su okomiti, samostojeći ili postavljeni na stol, dvostrani razdjelnici ekrana prekriveni tkaninom. Koristi se u otvorenim prostorima, poput ureda otvorenog plana, za apsorbiranje buke ili smanjenje odjeka. Akustični zasloni djeluju kao barijera pomažući u sprječavanju prolaska buke kroz jedno područje u drugo. Osmišljeni su kako bi smanjili putovanje zvuka i stvorili privatne prostore u uredima otvorenog plana. Akustični zasloni nude dvostruku korist od apsorpcije i blokiranja zvuka. Ovi zasloni su fleksibilni i mogu se lako premjestiti kako bi se osiguralo najučinkovitije rješenje za blokiranje zvuka.
Akustične ploče su ploče za upijanje buke koje se pričvršćuju na vaše zidove, staklo ili vise sa stropa. Akustične ploče dizajnirane su za smanjenje, ispravljanje ili apsorbiranje zagađenja bukom u bučnim područjima. Ovi paneli dolaze u raznim završnim obradama, bojama i veličinama i najpopularniji su izbor opcija zvučne izolacije u uredima zbog činjenice da ih je lako postaviti bilo gdje u uredu. Iako je njihov glavni cilj smanjiti zagađenje bukom na otvorenim prostorima, oni također pomažu dodati dašak dizajna i stila svakom zidnom prostoru na koji su pričvršćeni.
Da, ploče za upijanje zvuka rade, ali njihova učinkovitost ovisi o mnogim čimbenicima; kao što je sam prostor, broj korištenih panela i razina buke koju se nadate smanjiti. Postavljanjem ploča za upijanje zvuka na mjesta gdje se zvučni valovi odbijaju, smanjit će se odjek zvuka, olakšavajući slušanje i fokusiranje. Paneli za upijanje zvuka poboljšavaju kvalitetu zvuka u vašoj prostoriji upijajući zvuk u vašem uredu, učionici, kantini ili bilo gdje gdje je višak buke veliki problem. Njihova razina apsorpcije zvuka ovisi o veličini ploča i materijalu od kojeg su izrađene. Deblje ploče mogu apsorbirati više zvučnih valova, ali općenito, količina ploča koje ste postavili po prostoriji ima veći utjecaj na smanjenje zvuka u prostoru.
Izrađene od posebne vrste pjene, ploče za upijanje zvuka apsorbiraju zvučne valove kako bi se smanjila opća buka. Kada zvučni valovi putuju kroz zrak i udare u ove ploče, pore pjene vibriraju, povećavajući svoje trenje i pretvarajući zvučnu energiju u kinetičku (toplinsku) energiju. Kinetička energija se ne može zadržati i stoga nestaje ostavljajući bez zvučnih valova, dakle bez zvuka. U biti ove ploče čiste područje od nepotrebnih zvukova i blokiraju buku koja dolazi iz sobe ili iz nje. Najbolje ploče za apsorpciju zvuka su ploče omotane tkaninom, koje nude vrhunsku kontrolu buke za širok raspon primjena. Ploče koje apsorbiraju zvuk obično su lakše, na dodir mogu izgledati poput jastuka i sposobne su "omekšati" sobne površine. Paneli za upijanje zvuka također se mogu koristiti za ograničavanje odjeka u većim prostorima, kao što su dvorane za bankete i sportske dvorane.
Učinkovitost akustičnih ploča mjeri se na skali od A do E (A označava najbolju apsorpciju). Ova se klasa izračunava koristeći ono što se naziva "koeficijent smanjenja buke" (obično skraćeno NRC) i prosjek apsorpcije zvuka (SAA), skalarni prikaz količine zvučne energije apsorbirane kada buka udari u određenu površinu. Razlika između NRC i SAA je u tome što se prvi izračunava za frekvencijski raspon zvuka od 250-2000 Hz, a drugi 200-2500 Hz. NRC od 0 označava savršenu refleksiju zvuka, a NRC od 1 označava savršenu apsorpciju zvuka. Na primjer, klasa A (najbolja apsorpcija zvuka) kreće se između 0,9 i 1 NRC (što znači da se apsorbira 90% do 100% zvuka), dok klasa E između 0,15 – 0,25 (što znači da je samo 15% do 25% zvuka apsorbiran). Kada kupujete uredsku akustiku, postaje važno odabrati pravu klasu apsorpcije zvuka kako biste osigurali učinkovito smanjenje buke.
Ne, akustične ploče neće u potpunosti zvučno izolirati prostor. Akustične ploče dizajnirane su za poboljšanje akustike unutar prostorije apsorbiranjem zvučnih valova i smanjenjem odjeka i reverberacije. Oni su učinkoviti u smanjenju refleksije zvuka i poboljšanju kvalitete zvuka unutar prostora, ali neće blokirati svu vanjsku buku ili spriječiti zvuk da pobjegne iz prostorije. Ako vam je potrebna potpuna zvučna izolacija, važno je posavjetovati se sa stručnjakom i istražiti druge mogućnosti zvučne izolacije.
Akustična jedinica za sastanke mali je, zatvoreni prostor dizajniran da pruži privatno i zvučno izolirano okruženje za sastanke i razgovore. Obično je izrađen od materijala koji apsorbiraju zvuk kako bi se smanjila razina buke i poboljšala razumljivost govora.
Akustična jedinica za sastanke nudi nekoliko prednosti, kao što su povećana privatnost, smanjena distrakcija, poboljšana razumljivost govora i poboljšana suradnja. Također može pomoći u smanjenju zagađenja bukom u otvorenim uredskim okruženjima i stvoriti udobniji i produktivniji radni prostor.
Akustične kapsule za sastanke rade korištenjem materijala koji apsorbiraju zvuk kako bi smanjili razinu buke i poboljšali razumljivost govora. Obično imaju sustav ventilacije za dovod svježeg zraka i sprječavanje pregrijavanja, a neki modeli također mogu imati integriranu rasvjetu, utičnice i mogućnosti povezivanja.
Dostupno je nekoliko vrsta akustičnih jedinica za sastanke , kao što su jedinice za jednu osobu , jedinice za dvije osobe, jedinice za četiri osobe i veće jedinice za grupne sastanke. Neki modeli mogu biti dizajnirani za sastanke ili telefonske pozive, dok drugi mogu imati integrirane opcije za sjedenje i površine stola.
Prilikom odabira akustične jedinice za sastanke trebali biste uzeti u obzir čimbenike kao što su veličina, kapacitet, akustička izvedba, ventilacija, osvjetljenje i mogućnosti povezivanja. Također biste trebali uzeti u obzir svoj proračun i specifične potrebe vašeg tima, kao što su vrste sastanaka koje obično održavate i potrebna količina privatnosti i suradnje.
Trebate li pomoć u opremanju?
Kontaktirajte nas na: