Zahjev za ponudu

Dodajte proizvode za slanje zahtjeva za ponudu

Nastaviti s kupovinom
Proizvodi
Količina
Obrazac za zahtjev
Greška Molimo unesite ime
Greška Molimo unesite kontakt e-pošte
Greška Molimo unesite broj telefona

Što je zeleni zid?

Zeleni zid je poduprta vertikalna struktura na koju su pričvršćene različite vrste biljaka ili drugog zelenila. Ove vertikalne strukture često se pričvršćuju na unutarnji ili vanjski zid i sade u medij za rast koji se sastoji od kamena, zemlje ili vode. Zeleni zidovi razlikuju se od zelenih fasada jer vanjskim zelenim fasadama često treba više vremena da rastu i teže ih je održavati jer su ukorijenjene u zemlju.

Što je živi zid za ured u zatvorenom?

Živi zidovi za unutarnje urede sastoje se od ploča s biljkama i mahovinom . Kada se izlažu, ovi se paneli pričvršćuju na medij za uzgoj, a zatim se postavljaju na zidove zgrada ili se pričvršćuju na samostojeću strukturu kako bi osigurali zelenilo i prednosti biljaka u uredu. Ovi su zidovi dizajnirani da pruže zelene prednosti, kao i da unesu trend biofilije i prirodnog utjecaja u vašu zgradu, sve dok koriste minimalnu količinu vodoravnog i okomitog prostora. Živi zeleni zidovi poznati su i kao vertikalni vrtovi, zeleni zidovi, živi zidovi ili eko zidovi.

Koja je razlika između živih zidova i očuvanih zelenih zidova?

Živi zidovi se sastoje od pravih živih biljaka kojima je potrebna zemlja ili supstrat i voda kako bi preživjele, napredovale i rasle. Očuvani zeleni zidovi ne sastoje se od živih biljaka. Umjesto toga, ove se biljke beru u svom najživopisnijem i najljepšem stanju i čuvaju se u prirodnim kemikalijama koje ih održavaju u savršenom stanju dulje vrijeme. To znači da biljke koje se nalaze u očuvanim zelenim zidovima ne zahtijevaju nikakvo održavanje kako bi zadržale svoju svijetlu, živopisnu boju i savršeno stanje. Također vam pomažu uštedjeti novac u usporedbi sa živim zelenim zidovima jer ne trebaju vodu, dodatke ili pesticide da zadrže svoj zimzeleni status. Još jedna razlika između očuvanih zelenih zidova i živih zidova je u tome što prve treba držati podalje od izravne sunčeve svjetlosti jer sačuvane biljke nisu žive, a produljeni kontakt sa sunčevom svjetlošću samo će uzrokovati da njihova živopisna boja potamni i izblijedi, smanjujući utjecaj očuvanih biljaka čine i njihovu usavršenu sliku.

Koje su prednosti živog zida?

Mnogo je prednosti imati živi zid u svom uredu. Živi zidovi mogu ozbiljno poboljšati zdravlje vaših zaposlenika i kvalitetu zraka u vašem uredu, budući da živi zidovi smanjuju spore plijesni i bakterije koje se prenose zrakom do 60%. To može smanjiti kašalj za 37%, umor za 30%, uz smanjenje bezbrojnih drugih simptoma. Živi zidovi također imaju kvalitetu zvučne izolacije, jer biljke pomažu u prirodnom smanjenju i blokiranju visokofrekventnih zvukova, a potporna struktura može pomoći u smanjenju niskofrekventnih zvukova. Zeleni zidovi mogu djelovati kao prirodna izolacija za vaše zidove, pomažući boljem reguliranju temperature u vašem uredu. Živi zidovi također pomažu u povećanju morala zaposlenika i smanjuju izostanak s posla, dok također povećavaju kreativnost za 30% unutar vaše radne snage.

Koliko dugo traje živi zid?

Zeleni zidovi prilično su nova tehnologija stoga je teško dati konačnu tvrdnju o vijeku trajanja živog zida. Hardver koji podupire biljke može trajati do 25 godina, međutim životni vijek biljaka unutar okvira mnogo je teže odrediti jer biljke mogu rasti sve dok im korijenju ne ponestane prostora i neće moći narasti više unutar svemir. Stoga bi razumno ove biljke mogle trajati između 5-10 godina prije nego što ih treba zamijeniti ako se drže u pravim uvjetima. Ako se lišće ne zgnječi, a stijenka se drži u okruženju u kojem se vlažnost održava ispod 70%, tada ove biljke imaju veću šansu za postizanje dužeg životnog vijeka. Ako imate sustav ladica u koje se biljke mogu unositi i iznositi, one će trajati samo godinu prije nego što ih treba zamijeniti.

Morate li zalijevati živi zid ili zeleni zid?

Živim zidovima na bazi vode potrebna je voda da bi preživjeli, iako je zidovima na bazi mahovine potrebna minimalna količina. Ako je to slučaj, ovi živi zeleni zidovi dizajnirani su sa sustavom navodnjavanja kap po kap koji maksimalno povećava utrošenu vodu, a postavljeni su pomoću automatiziranog sustava koji mjeri vrijeme zalijevanja kako bi se potrošnja vode svela na minimum. Svaki zid sastoji se od različitih biljaka tako da količina vode koja je potrebna za održavanje zdravlja biljaka varira ovisno o sadržaju zida. Vanjski zidovi zahtijevaju manje vode od onih u zatvorenim prostorima. Zidovi izloženi izravnoj sunčevoj svjetlosti također zahtijevaju više vode, a sukulentni zidovi zahtijevaju najmanje vode da bi ostali zdravi. Recirkulacijski sustavi za navodnjavanje najučinkovitiji su način navodnjavanja ovih zidova jer oni stalno koriste vodu, pumpajući vodu od vrha prema dolje, sve dok ne ostane ništa i spremnik treba ponovno napuniti.
Umjesto toga, unutarnjim živim zidovima na bazi glicerina nije potrebna voda i nije ih potrebno održavati. Oni izvlače unutarnju vlagu kao dio vlastitog procesa samoodržavanja.

Od čega su napravljeni zeleni zidovi?

Zeleni zidovi izrađeni su od prethodno obraslih panela ili integriranih sustava tkanina koji su pričvršćeni na konstrukcijski zid ili okvir. Modularni paneli koji čine zidove mogu se sastojati od polipropilenskih plastičnih posuda, geotekstila , sustava za navodnjavanje, medija za uzgoj i vegetacije. Biljke se izravno ukorijenjuju u strukturu i medij za rast živih zidova. Postoji velik i raznolik raspon biljaka koje ovaj sustav može podržati, uključujući paprati, nisko grmlje, višegodišnje cvijeće, mahovinu i jestive biljke. Ovisno o sustavu proizvođača, jedinice se ili unaprijed uzgajaju u stakleniku prije postavljanja ili se sade na licu mjesta nakon postavljanja. Većina tvrtki gravitira prema tropskim biljkama jer one mogu uspijevati u vlažnijim klimama gdje je teže doći do prirodnog svjetla, ali svaka biljka koju struktura sustava može podržati može se uzgajati kao dio vašeg živog zida.

Zašto bih trebao ulagati u živi zid?

Ništa ne privlači pozornost kao jedinstvena umjetnost stvorena od zapanjujućih živih biljaka . Dobro dizajniran zeleni zeleni zid može drastično poboljšati izgled zgrade , dodajući boju i teksturu koja neće izaći iz mode. Oni automatski privlače vaš pogled na njih i dodaju interes i uzbuđenje vašem prostoru privlačeći posjetitelje u vaš ured, kao i pomažući u dodavanju komercijalne vrijednosti vašem posjedu. Živi zidovi također vam mogu dugoročno uštedjeti novac jer pomažu u čišćenju zraka što poboljšava zdravlje vaših zaposlenika, osiguravajući da su rjeđe bolesni i smanjuju broj dana bolovanja zaposlenika. Također pomažu u smanjenju troškova energije jer biljke djeluju kao prirodni ovlaživači zraka i klima uređaji. Usklađivanjem razine vlage u uredu i prirodnim hlađenjem zraka ljeti te djelovanjem kao prirodna izolacija tijekom zime, ovi zidovi pomažu smanjiti skupe račune za grijanje/hlađenje u vašem uredu.