Da, naši dobavljači koriste samo prave biljke koje su prirodno konzervirane u posebnom procesu pomoću glicerina i prehrambenih boja. Ovo trajno zadržava biljke i ne zahtijeva njegu.
Posebna metoda konzerviranja temelji se na vodi, prehrambenim bojama i glicerinu te je stoga potpuno neškodljiva za zdravlje. U procesu izmjene vodu u biljci zamjenjuje glicerol, a klorofil prehrambenom bojom.
Ne, briga nije potrebna. Naprotiv: sačuvane biljke se ni u kom slučaju ne smiju zalijevati. Ne trebaju im ni svjetlo, a njihova antistatička svojstva ne talože prašinu. Kratko: 100% prirodno, 0% njege.
Na izravnoj sunčevoj svjetlosti, osobito mahovine mogu izblijedjeti nakon 2-3 godine. Stoga ga treba izbjegavati koliko god je to moguće. Osim toga, ne biste trebali vješati proizvode blizu ili iznad izvora topline, jer oni ne podnose glicerin.
Sve dok vlažnost zraka nije veća od 70%, biljne slike i zidovi mogu se koristiti u svim unutarnjim prostorima – npr. u dnevnim sobama, spavaćim sobama ili blagovaonicama, u uredima i konferencijskim sobama, u javnim zgradama ili na sajmovima. Za vani, konzervirane biljke nisu prikladne.
Da, očuvane biljke djeluju kao mekani prirodni materijal slično zvučno izoliranim elementima i smanjuju buku i odjek u zatvorenom prostoru.
Budući da se radi o prirodnim biljkama i mahovinama, imaju i tipičan, prirodan miris, koji s vremenom ishlapi.
Ne, ne 100%. S jedne strane, naše slike su pravi ručni rad, s druge strane, biljke su prirodni proizvodi, što može dovesti do odstupanja u boji i obliku. Svaka slika je stoga jedinstvena.
Da. Ukoliko mahovine zbog vremena, visoke vlage ili direktne sunčeve svjetlosti izgube intenzitet boje, kod nas možete naručiti prirodni sprej za pročišćavanje.
Ne, zbog antistatičkog učinka biljaka i blagog propuha u prostoriji, na biljkama i mahovinama se ne nakuplja prašina. Samo okvir može nakupiti prašinu tijekom vremena.
Da, budući da se radi o pravim biljkama koje su prirodno očuvane i stoga više ne žive, slike su idealne za alergičare.
Osobito zimi, kada je vlažnost niža zbog jakog grijanja i slabijeg prozračivanja, mahovina se može osušiti. Nemojte direktno prskati mahovinu jer bi u suprotnom sol i boja za hranu mogli ispasti. Umjesto toga, pokušajte povećati vlažnost, na primjer pojačanom ventilacijom ili ovlaživačem zraka. Međutim, mahovina se ne oštećuje trajno ako je mehanički ne opterećujete, ali će opet biti mekana kada se poveća vlaga.